Turris 1.1 - Updater selhal: Unknown error

Zdravím,
už od 16.1. mě router každé dvě hodiny hlasí, že selhal updater.

Oznámení o chybách

Updater selhal: Unknown error

Updater vypisuje tento error. Neporadí mi někdo, kde by mohl být problém? Turris 1.1, OS:3.9.2

ERROR:src/pkgupdate/main.c:249 (main):
[string “backend”]:1172: [string “backend”]:298: attempt to concatenate local ‘pkg_name’ (a nil value)

Can you please post your updater’s configuration? (Content of /etc/updater/conf.d).

Of course. Here it is:

Přikládám ještě debug výpisy z updateru.

Omlouvám se za pozdější reakci. Fórum mě neupozornilo, že jste již odepsal. A také se omlouvám za angličtinu, byl jsem nějak naladěný ze zbytku fóra a nevšiml si, že čtu češtinu.

Zpět k Vašemu problému. Z toho co to hlásí podezřívám poškozený status soubor (soubor který definuje co je v systému nainstalované). Můžete mi prosím pro ověření zaslat soubor /usr/lib/opkg/status? A dále výstup updateru v TRACE úrovni (updater.sh -e TRACE).

Dále pak neměl jste náhodou problém s nedokončeným journálem? Uživatelé většinou v takovém případě journal smažou namísto toho aby z něho systém obnovili což většinou vede na zapomenuté soubory či nekonzistentní balíčky a v krajním případě právě na poškozený status soubor.

Děkuji.

Děkuji za odpověď.

Status soubor:

Logy z updateru na úrovni TRACE:

Nejsem si vědom, že bych měl problém s nedokončeným journálem. Určitě jsem žádný journal nemazal.

Pro balíček php5 je chyba syntaxe ve status souboru. Řádka 3310. Namísto /etc/php.ini v sekci Conffiles máte prázdnou řádku. To je chybná syntaxe v daném formátu a protože se jedná o interní soubor do kterého by uživatel neměl sahat tak se ani nepředpokládá, že se něco takového může stát. Prosím odstraňte danou sekci ze status souboru a spusťte updater pro opravu.

Dále prosím, upravoval jste soubor sám? Nebo jste php5 (nebo balíček na něm závislý) instaloval/upgradoval pomocí opkg?

Měl jste pravdu. Nyní již vše funguje OK. Mockrát děkuji za pomoc.

Co se týká php.ini, je možné, že jsem ho pozměnil při snaze rozjet Nextcloud na Turrisu. Omlouvám se za vzniklé komplikace.