Turris 1.x s TOS 5 - miniDLNA zobrazí jen několik souborů

Ahoj,
po čisté instalace TOS 5 na Turris 1.0 mi dělá problém miniDLNA, které mám nastavené stejně, jako jsem ho měl nastavené na TOS 3, kde vše fungovalo dobře.
Nyní se mi zobrazí jen prvních pár souborů z první složky, kterou mám pro miniDLNA přiřazenou (když dám jako první složku “filmy”, tak se zobrazí 2 soubory (a soubor files.db má 72 kB), když dám jako první složky “seriály”, zobrazí se 84 souborů (a soubor files.db má 180 kB).
Zkoušel jsem restart miniDLNA i celého routeru a nepomohlo to. Kam se podívat, co by mohlo dělat problém?

Config (umístěný v /etc/config/minidlna):

config minidlna 'config'
	option user 'minidlna'
	option port '8200'
	option inotify '1'
	option notify_interval '900'
	option serial '12345678'
	option model_number '1'
	option root_container '.'
	option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'
	option interface 'br-lan,tun_turris,wlan0,wlan1'
	option friendly_name 'DLNA Shorti'
	option uuid '5fd531d0-a79c-4037-883b-99ee6dabec3e'
	option db_dir '/mnt/TurrisDisk/minidlna_db'
	option log_dir '/var/log/minidlna'
	option enabled '1'
	list media_dir 'V,/mnt/nasSpolecny/sdilene/Filmy'
	list media_dir 'V,/mnt/nasSpolecny/sdilene/Serialy'
	list media_dir 'V,/mnt/nasSpolecny/sdilene/Pohadky'
	list media_dir 'A,/mnt/nasSpolecny/sdilene/Hudba'
	list media_dir 'P,/mnt/nasSpolecny/sdilene/Fotky'

EDIT: Před tím jsem viděl cca 1500 video souborů a téměř 8000 obrázků:
image

Nyní, když je první složka s Filmy, tak vidím 2 video soubory a nic víc:
image

Řešil jsem nedávno podobný problém. Příčinou nakonec byl speciální znak v názvu souboru, se kterým si indexování miniDLNA neumí poradit a zasekne se. Myslím, že to byla závorka.

Tak jsem chtěl chvíli jásat, ale vypadá to, že to nepomohlo. Přibyl jeden film. Zkusil jsem odebrat kulaté závorky, hranaté závorky, českou diakritiku a apostrofy. Otočil jsem i Turrise a stále žádná změna.
V logu jsem našel tohle:
Mar 14 23:50:16 turris kernel: [ 63.675438] minidlnad[6056]: unhandled signal 4 at b5e7335c nip b5e7335c lr b5e73354 code 1

Po nějaké době jsem do miniDLNA přidával nové soubory a narazil na podobné problémy: do indexu se přiřadí jen některé nové soubory. Vypadá to jakoby téměř náhodně. Pomohl nakonec až restart miniDLNA, po kterém se index znova vytvořil už kompletní. Neindexují se mi pouze soubory se speciálními znaky v názvu souboru (např. závorky).

U mp3 jsem si všiml, že se pak ve VLC nezobrazují se jménem souboru, ale s textem „Title“ ve vlastnostech mp3 (pokud je vyplněn). Zkusil jsem pak nahrát jeden mp3 souboru ve dvou verzích – jednou s textem bez speciálních znaků v Title (ve vlastnostech souboru) a jedou se závorkami v Title. V indexu se objevil jen ten bez závorek…… zda je to pravidlo, nebo náhoda jsem zatím více netestoval.

Po dohodě s @neheb jsem vyaktualizoval minidlna na verzi 1.3.0 ve verzi OpenWrt 19.07.
Commit byl převzat z master branche:

Nová verze bude součástí Turris OS 5.2.0, případně pokud byste nám chtěli dát zpětnou vazbu, zda to ne/pomohlo budeme rádi. V HBK branchi se to objeví zítra.

2 Likes

Ahoj, probublá to i do 3.11 pro Turris 1.x?
Díky…

S velkou pravděpodobností se daná aktualizace do 3.x v takové velké míře nedostane.

Nemám problém s tím to zítra odpoledne, nebo přes víkend, otestovat. :slight_smile: Jen mi prosím hoďte odkaz s postupem, jak nainstalovat HBK.

Je to jednoduché … v CLI stačí zadat příkaz:
switch-branch hbk

Odkaz do dokumentace je zde.

3 Likes

Zdravím,
stejný problém. Přesel jsem z modraka na OS5.1 a DLNA se pri indexaci sekne na “konkretním” souboru.
Název souboru problém není zkoušel jsem prejmenovat a nic.
Kdyz šoubor uplně odstratním, tak se posunu dále, ale to není řešení. Vždy se najde další ;-).

Přešel jsem na OS5.2 a bohužel taky nepomohlo.

Ještě doplnim ze na OS 3.11.23 funguje vse OK. Funkční verze minidlna je 1.2.1-3. Musel jsem se vratit a jsem nucen čekat na opravu.

Potvrzuji stejný problém s DLNA na TOS 5+, zkoušel jsem i update na 5.2.0 z HBT, ale nepomohlo to.

Zajímavé je že minidlna zaindexuje nové soubory (přes inotify) ale ignoruje stávající. Používám externí exFAT disk přes USB.

Také mám ten samý problém. Mám turris 1.1 a OS 5.2 Filmy jsou na externím disku, který je ext4.

Mám obdobný problém. Turris 1.0. Na TOS 3.11.23 MiniDLNA funguje naprosto bez problémů (270 audio, 3900 video, 326 image). Pokud provedu upgrade na TOS 5.2.3 tak nenaidexuje vůbec nic. Nepomůže ani odinstalace minidlna, smazání veškeré konfigurace a opětovná instalace.

Bohužel mám identickou zkušenost :frowning:

Můžete ukázat nastavení?
Stačí zadat:
cat /etc/config/minidlna

Vyzkoušejte:

killall -9 minidlna
/usr/bin/minidlna -R -f  /tmp/minidlna.conf

provede reindexaci souborů.

Jak máte nastavená práva u souborů?

config minidlna 'config'
option friendly_name 'Turris_DLNA'
option user 'minidlna'
option port '8200'
option interface 'br-lan'
option db_dir '/var/run/minidlna'
option inotify '1'
option notify_interval '900'
option serial '12345678'
option model_number '1'
option album_art_names 'Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg'
option uuid '292a3aba-a066-4d0c-8152-60d69073e450'
option root_container 'B'
list media_dir '/mnt/sda1_NAS/Filmy & Videa/'
list media_dir '/mnt/sda1_NAS/Hudba/'
list media_dir '/mnt/sda1_NAS/Fotky/'
option enabled '1'

Řádky list media_dir mají mít označený typ souborů, A - audio, V - video, P - picture
takže zkus to změnit na:
list media_dir 'V,/mnt/sda1_NAS/Filmy & Videa/'

někde se uvádí i “=” za dir ale mně to chodí i bez něj.
nastav si log_dir a po indexaci se podívej jestli se něco vypíše.

Písmenka nepomohla. Ostatně nepoužíval jsem je ani na OS 3 a vše bylo OK.

Stav zůstává:

Služba miniDLNA je aktivní, poskytuje 0 audio, 1 video a 0 obrázkových souborů

TOS 3.11.23

config minidlna ‘config’
option enabled ‘1’
option port ‘8200’
option interface ‘br-lan’
option inotify ‘1’
option wide_links ‘0’
option notify_interval ‘900’
option serial ‘12345678’
option model_number ‘1’
option root_container ‘.’
option album_art_names ‘Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg’
option friendly_name ‘DLNA Server’
option db_dir ‘/mnt/minidlna’
option log_dir ‘/mnt/minidlna/log’
list media_dir ‘/mnt/sda1’

TOS 5.2.3

config minidlna ‘config’
option user ‘minidlna’
option port ‘8200’
option interface ‘br-lan’
option friendly_name ‘OpenWrt DLNA Server’
option inotify ‘1’
option notify_interval ‘900’
option serial ‘12345678’
option model_number ‘1’
option root_container ‘.’
option album_art_names ‘Cover.jpg/cover.jpg/AlbumArtSmall.jpg/albumartsmall.jpg/AlbumArt.jpg/albumart.jpg/Album.jpg/album.jpg/Folder.jpg/folder.jpg/Thumb.jpg/thumb.jpg’
option enabled ‘1’
option db_dir ‘/mnt/minidlna’
option log_dir ‘/mnt/minidlna/log’
option uuid ‘5f56bef7-b6bd-40af-9a4f-ce5cbf119b39’
list media_dir ‘/mnt/sda1’

v obou případech jsem postupoval úplně stejně, tj. v defaultním configu jsem upravil pouze cestu k připojenému disku (/mnt/sda1) a nastavil cestu k databázi (/mnt/minidlna)