TurrisOS 3.9 - diskuze

Doneslo se ke mně, že ve verzi TurrisOS 3.9 bude řešen přechod stávajícího způsobu řešení honeypotu na Turrisech na řešení pomocí služby Honeypot As A Service (HaaS).

Zajímalo by mne, zda-li stávající záznamy, které máme v honeypotech zaznamenány, zůstanou zachovány … alespoň po nějakou rozumně dlouhou dobu.

Prozatím z toho co vím já (nejedná se o konečné informace) tak dosavadní záznamy se na HaaS stěhovat nebudou ale nebudou se ani mazat. Budou nadále přístupné (přestože serverová část v budoucnu zcela jistě zemře). Je možné, že někdy v budoucnu až se bude přepisovat project.turris.cz tak dojde k odstranění zobrazovacího frontendu, ale i v takovém případě by Vám data měli zůstat, jen si je budete muset stáhnout pro lokální zobrazení. Ale to je vzdálená budoucnost. Obecně se snažíme vše co jsme doposud měli nějak zachovat i kdyby v nějaké okleštěné formě (viz třeba staré fórum).

Ve zkratce, záznamy by se mazat neměli.

3 Likes

ano, zůstanou zachované, ale ve starém rozhraní na project.turris.cz po dobu, která je stanovená (tuším půl roku, ale z hlavy fakt nevím) - pak se vymažou, jako se mažou dosud.